Znakowanie odzieży — hafty i nadruki

hafty i nadruki

Znakowanie odzieży haftem reklamowym: trwała i elegancka forma reklamy

Haft na odzieży Bydgoszcz

Hafty i nadruki na odzieży to jedna z najtrwalszych i eleganckich form reklamy. Haft jest wykonany z wysokiej jakości nici, co zapewnia trwałość i jakość znakowanej odzieży. Haftowanie reklamowe jest idealne dla firm i organizacji, które chcą uczynić swoją odzież bardziej osobistą i wyróżniającą się, a także jako narzędzie reklamy i promocji swojej marki. Hafty można stosować na wielu rodzajach odzieży; szczególnie na koszulach, koszulkach polo, polarach, kurtkach, czapkach, a także ręcznikach i pościeli.

Haft komputerowy wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprogramowaniu, które umożliwia precyzyjne i dokładne wykonanie znakowania. Dzięki temu haft jest trwały i odporny na pranie i zużycie. Precyzyjnie wykonany haft, świetnie sprawdza się do znakowania odzieży reklamowej, jak i roboczej. Posiadamy wielostanowiskową przemysłową hafciarkę komputerową na japońskich podzespołach, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Sublimacja

Sublimacja to technika przenoszenia dowolnego projektu graficznego (np. fotografii) na tkaninę poliestrową, jest to jedna z najtrwalszych oraz najpopularniejszych technik znakowania odzieży. Sublimacja jest zwykle stosowana do białej odzieży sportowej lub roboczej. Główną zaletą sublimacji jest to, że wzorów na koszulce nie wyczuwa się palcem, ponieważ barwnik wnika w strukturę tkaniny. Technika ta doskonale odwzorowuje kolory oraz detale nadrukowanego projektu, nadaje się do prostych, jak i niezwykle skomplikowanych projektów.

Do wykonania znakowania techniką sublimacji wykorzystuje się specjalny tusz, który nadrukowuje się na specjalny papier transferowy. W kolejnym etapie nadruk jest przenoszony z papieru na materiał za pomocą prasy sublimacyjnej. Do podgrzania barwnika stosuje się wysokie temperatury. W efekcie może zmieniać swój stan skupienia (ze stałego na gazowy) i wnikać we włókna poliestrowe. Temperatura zostaje obniżona, a same włókna zamykają się jak łuski włosa, gdy cały nadruk przeniknie przez włókna. Oznacza to, że motyw jest odciśnięty w materiale, a nie pojawia się na jego powierzchni.